Dell Optiplex Intel Core i5 70520 Desktop CPU Tower
₹34,999.00 Original price was: ₹34,999.00.₹11,499.00Current price is: ₹11,499.00.
Dell OPTIPLEX 3040 Intel Core i5 Tiny Desktop
₹59,999.00 Original price was: ₹59,999.00.₹14,999.00Current price is: ₹14,999.00.
Lenovo ThinkCentre Intel Core i5 Desktop Mini PC
₹77,000.00 Original price was: ₹77,000.00.₹12,499.00Current price is: ₹12,499.00.
Lenovo ThinkCentre Desktop Mini PC (Intel Core i5 6th Gen|8 GB DDR4 RAM|500 GB HDD|WiFi|Windows 11|MS Office)
| Brand |
Lenovo |
|---|---|
| Processor |
Core i5 |
| RAM |
8 GB |
| Storage (HDD/SSD) |
512 GB |
| Operating System |
Windows 11 Home |
| Graphic Card |
Intel Integrated |
| Condition |
Refurbished |
Category: CPU Towers
Tags: lenovo refurbished i5 mini pc, lenovo thinkcentre i5 mini pc
Description
Lenovo ThinkCentre Desktop Mini PC (Intel Core i5 6th Gen|8 GB DDR4 RAM|500 GB HDD|WiFi|Windows 11|MS Office)
Technical Details
| Brand | ‎Lenovo |
|---|---|
| Manufacturer | ‎Lenovo |
| Item Height | ‎4 Inches |
| Item Width | ‎7 Inches |
| Product Dimensions | ‎22.86 x 17.78 x 10.16 cm; 2 Kilograms |
| Item model number | ‎Lenovo Thinkcentre-cr |
| Processor Brand | ‎Intel |
| Processor Type | ‎Core i5 6400T |
| Processor Speed | ‎2.2 GHz |
| Processor Count | ‎1 |
| RAM Size | ‎8 GB |
| Memory Technology | ‎DDR4 |
| Computer Memory Type | ‎DDR4 SDRAM |
| Maximum Memory Supported | ‎8 GB |
| Hard Drive Size | ‎500 GB |
| Hard Disk Description | ‎HDD |
| Hard Drive Interface | ‎ESATA |
| Graphics Coprocessor | ‎Intel HD Graphics 530 |
| Graphics Chipset Brand | ‎Intel |
| Connectivity Type | ‎Wi-Fi |
| Hardware Platform | ‎Windows |
| Operating System | ‎Windows 11 |
| Are Batteries Included | ‎No |
| Manufacturer | ‎Lenovo |
| Country of Origin | ‎India |
| Item Weight | ‎2 kg |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Dell OPTIPLEX 3040 Intel Core i5 Tiny Desktop
Rated 0 out of 5
Dell Optiplex Intel Core i5 70520 Desktop CPU Tower
Rated 0 out of 5
Lenovo ThinkCentre i5 3470 Desktop CPU Tower
Rated 0 out of 5

Reviews
There are no reviews yet.