HP AIO PC 12th Gen Intel Core i3-1215U 21.5 inch FHD
₹52,400.00 Original price was: ₹52,400.00.₹48,990.00Current price is: ₹48,990.00.
Lenovo Intel Core i7 5600U 14-Inch (35.56 cms) 1920X1080 Laptop
₹50,000.00 Original price was: ₹50,000.00.₹24,999.00Current price is: ₹24,999.00.
HP ProBook 430 G3 6th Gen Intel Core i7 Thin & Light HD Laptop
₹89,999.00 Original price was: ₹89,999.00.₹22,999.00Current price is: ₹22,999.00.
HP ProBook 430 G3 6th Gen Intel Core i7 Thin & Light HD Laptop (8 GB DDR4 RAM/500 GB HDD/13.3″ (33.8 cm)/Windows 11/MS Office/Wifi/Bluetooth 4.0/Webcam/Integrated Graphics)
| Brand |
HP |
|---|---|
| Processor |
Core i7 |
| RAM |
8 GB |
| Storage (HDD/SSD) |
512 GB |
| Operating System |
Windows 11 Home |
| Graphic Card |
Intel Integrated |
| Screen Size |
Upto 14 Inches |
| Condition |
Refurbished |
20 in stock
Description
HP ProBook 430 G3 6th Gen Intel Core i7 Thin & Light HD Laptop (8 GB DDR4 RAM/500 GB HDD/13.3″ (33.8 cm)/Windows 11/MS Office/Wifi/Bluetooth 4.0/Webcam/Integrated Graphics)
Technical Details
| Brand | ‎HP |
|---|---|
| Manufacturer | ‎hp |
| Series | ‎HP ProBook-cr |
| Form Factor | ‎Laptop |
| Item Height | ‎1 Inches |
| Item Width | ‎10 Inches |
| Standing screen display size | ‎13.3 Inches |
| Resolution | ‎HD (1366 x 768) Pixels |
| Product Dimensions | ‎35.56 x 25.4 x 2.54 cm; 1.5 Kilograms |
| Batteries | ‎1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | ‎HP ProBook 430G3-cr |
| Processor Brand | ‎Intel |
| Processor Type | ‎Core i7 |
| Processor Speed | ‎2.5 GHz |
| Processor Count | ‎1 |
| RAM Size | ‎8 GB |
| Memory Technology | ‎DDR4 |
| Computer Memory Type | ‎DDR4 SDRAM |
| Maximum Memory Supported | ‎8 GB |
| Hard Drive Size | ‎500 GB |
| Hard Disk Description | ‎HDD |
| Hard Drive Interface | ‎Serial ATA-300 |
| Audio Details | ‎Headphones |
| Speaker Description | ‎Integrated high quality speakers |
| Graphics Coprocessor | ‎Intel HD Graphics 520 |
| Graphics Chipset Brand | ‎Intel |
| Graphics Card Description | ‎Integrated |
| Graphics RAM Type | ‎DDR3 SDRAM |
| Graphics Card Interface | ‎Integrated |
| Connectivity Type | ‎Bluetooth |
| Wireless Type | ‎Bluetooth |
| Number of USB 2.0 Ports | ‎1 |
| Number of USB 3.0 Ports | ‎2 |
| Number of HDMI Ports | ‎1 |
| Number of Audio-out Ports | ‎1 |
| Number of Ethernet Ports | ‎1 |
| Optical Drive Type | ‎No Optical Drive |
| Hardware Platform | ‎Windows |
| Operating System | ‎Windows 11 |
| Average Battery Life (in hours) | ‎2 Hours |
| Are Batteries Included | ‎Yes |
| Lithium Battery Energy Content | ‎55 Watt Hours |
| Lithium Battery Weight | ‎50 Grams |
| Number Of Lithium Ion Cells | ‎4 |
| Included Components | ‎Laptop,Battery,Power Cord |
| Manufacturer | ‎hp |
| Country of Origin | ‎India |
| Item Weight | ‎1 kg 500 g |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Acer Aspire 5 Intel Core i5 12th Gen Laptop
Rated 0 out of 5
Acer Extensa 15 Lightweight Intel Core i3 11th Gen Laptop
Rated 0 out of 5
Dell Latitude E7470 Intel Core i7 6th Gen 14 inches Laptop
Rated 0 out of 5
Dell Lattitude E5270 Intel Core I5 6th Gen 12.5 inches HD Laptop
Rated 0 out of 5
HP 840 G3 Intel Core i5-6300U 2.4Ghz 14 inches FHD EliteBook
Rated 0 out of 5
Lenovo Intel Core i7 5600U 14-Inch (35.56 cms) 1920X1080 Laptop
Rated 0 out of 5

Reviews
There are no reviews yet.